Vreme čitanja: oko 1 min.
Zašto nam krastavac kvari salatu? Masovno se žale da se ledi i da je gorak, ima li rešenja
Vreme čitanja: oko 1 min.
Neki kažu da je za to kriva suša, drugi preterana kiša
Dok se poljoprivrednici i dalje oporavljaju od nemilosrdnih suša, koje su nas zadesile prethodnih godina, obilne padavine od ove, dodatno su napravile problem za već ugrožene plodove. A rezultati se odražavaju na tanjirima kupaca.
Pored toga što krompiri stižu već proklijali, dešava se i da je krastavac nešto gorči. Neki kažu da je za to kriva suša, drugi preterana kiša. A šta je "zlatna sredina" i zašto nam taj ukus kvari salatu?
"Da li će biti gorak, zavisi od sorte (neke su sklonije tome), zatim plodovi na dnu biljke bliže zemlji su češće gorči i takođe zavisi da li biljka doživljava neki stres. Meni se čini da je kod nas najviše do sorte - ove naše koje najčešće sejemo često su gorke", napisala je jedna poljoprivrednica.
Međutim, većina je saglasna da je do vode i navodnjavanja.
- Na metar kvadratni istresem plastičnu kantu od 8 litara svaki dan i plus po drugi put kad je preko 30 stepeni napolju - napisala je druga žena.
Ali slučaj naše čitateljke pokazuje da i te kako krastavci imaju vode. Naime, desilo joj se da se povrće zaledilo nakon stavljanja u frižider.
Pa šta onda?
Pojedinci tvrde i da je do malih "caka". Naime kako kažu, pored krastavca treba saditi bosiljak jer on izvlači gorčinu.
(Telegraf Biznis)
Video: Aukcija ribe na đerbanskom marketu
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Sanja
Ko zna sta mi jedemo,ovo vise i ne liči ni na paradajz ni na krastavac. Neka nam je Bog u pomoci .
Podelite komentar
Sabina
Samo domaće kod pouzdanih poljoprivrednika.Od voća,povrća i svega ostalog.Jednom sam samo kupila u trgovini i nikad više.Sve ko plastično i bez ukusa.U ostalom koja nam je to logika da se uvozi voće i povrće a "seljaci"bacaju isto jer ga nemaju kome prodati?!!
Podelite komentar