Za premije za mleko odvojeno više od četiri milijarde dinara
Vlada Srbije usvojila je danas izmenjenu Uredbu o raspodeli podsticaja u poljoprivredi i ruralnom razvoju u 2026. godini, kojom su opredeljena sredstva za podsticaje u stočarstvu: 24 milijarde dinara za kvalitetna priplodna grla, kao i pet milijardi dinara za podsticaje za tov junadi, jagnjadi, jaradi i svinja, saopšteno je iz vlade.
Ovim izmenama opredeljena su i sredstva u ukupnom iznosu od 300 miliona dinara za posebne podsticaje za sprovođenje odgajivačkih programa, proizvodnju sadnog materijala, sertifikaciju i klonsku selekciju, kao i za promotivne aktivnosti u poljoprivredi i ruralnom razvoju.
Takođe, više od četiri milijarde dinara raspodeljeno je za prvi kvartal za premije za mleko u tekućoj godini, navedeno je u saopštenju.
(Telegraf Biznis/Tanjug)
Video: Stanovi u AFI Skyline Residence dostupni za kupovinu
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Слађана Точиловац Шаљић
Одлично.
Podelite komentar