Poljska prodaje Ukrajini gas koji kupuje od Amerike
1
4
Očekuje se da prva isporuka bude realizovana početkom novembra
Poljska je sa Ukrajinom postigla dogovor o prodaji gasa koji kupuje od Amerike, a isporuke će se vršiti do kraja godine, saopšteno je iz poljskog energetskog koncerna „PGNiG“.
Očekuje se da prva isporuka bude realizovana početkom novembra preko gasovoda „Hermanovice“. Međutim, iz kompanije nisu precizirali o kakvoj količini gasa koju će Poljska isporučiti Ukrajini je reč.
Teme za vas
Država ograničila cene goriva: Evo koliko ćemo plaćati dizel i benzin narednih šest meseci
Konobari u Crnoj Gori pobesne ako ovo uradite, odmah vas isteraju: "Naruče ovo piće, a onda uzmu telefon i..."
Mediji podsećaju da je Poljska nedavno sa Amerikom potpisala nekoliko dugoročnih ugovora o isporuci gasa toj evropskoj zemlji. Prema rečima šefa poljskog energetskog koncerna „PGNiG“ Petra Višnjaka, cena američkog gasa biće 20 do 30 odsto jeftinija nego što je to bio slučaj pri kupovini ruskog.
(Telegraf Biznis / Sputnjik)