Borisov: Ugovor o gasovodu od Turske preko Bugarske 5. septembra
1
0
Borisov trenutno radi na ovom veoma važnom energetskom projektu
Bugarski premijer Bojko Borisov je izrazio očekivanje da će ugovor o izgradnji gasovoda od Turske preko Bugarske, Srbije, Mađarske i Austrije, biti potpisan 5. septembra.
Borisov je rekao da trenutno radi na ovom veoma važnom energetskom projektu, koji će, kako je istakao, osigurati diverzifikaciju snabdevanja.
Teme za vas
Prolećni mrazovi do 10. maja: Stručnjak o šansama najskupljeg domaćeg voća, prinos može pasti i 30 odsto
Stigla je odluka: Evo kome će pripasti zlato koje je radnik pronašao jesenas dok je kosio travu
Foto: Tanjug/Jaroslav Pap
Bugarski premijer je, takođe, govorio o projektu izgradnje nuklearne elektrane Belene, navodeći da taj projekat okuplja mnoge zemlje i da ima dosta predloga.
- To je važan projekat jer ćemo posle 10 do 15 godina, kada se zatvore blok 5. i 6. nuklearne centrale Kozloduj, morati da imamo zamenski kapacitet - objasnio je on.
(Telegraf Biznis / Tanjug)