Jedna grupa u Srbiji najbrže dolazila do posla: Lane manje nezaposlenih, ali i zaposlenih nego 2019.
1
0
Stopa nezaposlenosti je iznosila devet odsto
Foto: Shutterstock
U Srbiji je prošle godine bilo manje nezaposlenih nego 2019. i to 49.300 ili 14,7 odsto, odnosno ukupno 286.600.
Teme za vas
Da ti srce pukne! U ovom delu grad uništio lubenice, šljive, plastenike i čitava domaćinstva, šteta je ogromna
Poljoprivrednici požurite! Prijava za pomoć države traje do 11.jula, evo o čemu se radi
Manje je bilo i zaposlenih, za 6.200 ili 0,2 odsto, pokazuje anketa Republičkog zavoda za statistiku o radnoj snazi za 2020.
Stopa nezaposlenosti je iznosila devet odsto, što predstavlja pad od 1,4 procenta u odnosu na 2019. godinu, dok je stopa zaposlenosti iznosila 49,1 odsto i bila je veća za 0,1 odsto u odnosu na godinu dana ranije.
Najveći rast zaposlenosti u odnosu na 2019. godinu, zabeležen je kod onih sa završenom srednjom školom, a najveći pad kod zaposlenih sa nižim nivoom obrazovanja.
Video: Staša je žena iz snova: Razume se u automobile i popravlja ih bolje od većine muškaraca
(Telegraf Biznis)