"Šta je peronska karta? Mi u Hrvatskoj to ne plaćamo": Turista u Beogradu izazvao polemiku

Vreme čitanja: oko 1 min.

Kako navodi, cena karte Zagreb - Beograd i u obrnutom smeru je ista, ali mu je na našoj stanici dodatno naplaćen ulaz na peron

Foto: Telegraf.rs

Nakon nekoliko dana boravka u Beogradu, jedan mladić iz Hrvatske ostao je potpuno zbunjen kada mu je na autobuskoj stanici zatražena karta za ulazak na peron. Naime, kako objašnjava, ista mu nije tražena po polasku iz Zagreba, pa se tako na beogradskoj autobuskoj stanici po prvi put susreo sa pojmom "peronske karte".

- Šta je peronska karta? - upitao je ovaj mladić na društvenoj mreži.

U diskusiju su se vrlo brzo uključili naši građani, koji su komšiji objasnili da je to potpuno normalna stvar kod nas.

- I dalje koriste žetone u Beogradu ako kupiš kartu za prevoz na stanici. Peronske karte prodaju ako imaš već neku kartu iz drugog izvora ili samo hoćeš da uđeš da sačekaš nekog ili šta već - pojasnio je jedan.

Međutim, drugi je ukazao da se ista usluga ne plaća ako "ne hvatate" autobus na glavnoj stanici.

- Pa ne plaća se svuda. Ako ulaziš u bus na glavnoj stanici, onda ti uvale peronsku kartu. A autobusi posle te glavne stanice staju i još negde (negde prema izlazu iz grada, a to može biti i 500 metara od stanice), i onda narod ide tamo da bi izbegao peronsku kartu. O tome čovek priča. Takva je priča i za Novi Sad, i za Beograd, i verovatno celu Srbiju.

Takođe, autora fotografije zbunila je i cena peronske usluge, koja iznosi 190 dinara.

- Čini mi se da je cena stanične usluge uključena u ukupnu cenu kad se karta uzima na šalteru.. Tako da izađe na isto, ako se ne varam - pojašnjava jedan od komentatora.

Ipak, mladić iz Hrvatske je ubeđen da to nije tako, kako mu je cena karte Zagreb-Beograd i obrnuto ista, samo što je kod nas morao dodatno da plati peronski ulaz.

Mišljenja su podeljena, a da li vi opravdavate naplatu peronske karte?

Video: Za dezinfekciju autobusa zaduženi su prevoznici: Počeo međugradski saobraćaj

(Telegraf Biznis)