Turska zatvorila Bosforski moreuz za brodski saobraćaj
2
0
M. M.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Na području Istanbula na snazi je žuti meteoalarm zbog vetra uraganske jačine brzine do 80 kilometara na čas
Pogled na Bosfor sa terase paviljona u četvrtom dvorištu palate Topkapi u Carigradu. Tamo, preko moreuza, tamo je Azija. Foto: Wikimedia Commons/Gryffindor
Turska obalska straža saopštila je danas da je zatvorila Bosforski moreuz kod Istanbula za brodski saobraćaj zbog udara vetra i kiše.
"Zbog loših vremenskih uslova, Bosforski moreuz kod Istanbula je privremeno zatvoren za prolaz brodova u oba smera", navodi se u saopštenju.
Teme za vas
Velika promena za srpske penzionere od 1. maja: Više neće moći da podižu novac na ovaj način
Ovo su prve slike savskog mosta u Beogradu koji vredi oko 94 miliona evra – biće završen do kraja 2026.
Moreuz Dardaneli takođe je ranije zatvoren za saobraćaj.
Na području Istanbula na snazi je žuti meteoalarm zbog vetra uraganske jačine brzine do 80 kilometara na čas.
U proteklih 10 dana najmanje pet teretnih brodova nasukalo se u Crnom moru kod obala Turske zbog olujnog nevremena.
(Telegraf Biznis)