Slovenija uvodi drastične mere: Trgovinski lanci moraju prestati bacati hranu!
0
0
D. J.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Shutterstock
Slovenija će postati druga evropska zemlja koja će zabraniti bacanje hrane trgovačkim lancima, donošenjem zakona prema kome će hranu, koja je pred istekom roka trajanja ili je još dobra za upotrebu trgovine, biti donirana humanitarnim organizacijama.
Kako prenosi Agronjuz, u Francuskoj je 2019. godine stupio na snagu zakon koji nalaže supermarketima, velikim distributerima hrane, kao i proizvođačima, da ne smeju da bacaju jestivu hranu, a uskoro će njenim koracima krenuti i Slovenija.
Teme za vas
Elektrodistribucija Srbije poslala VAŽNO obaveštenje građanima
Inženjersko čudo Kine! Najduži tunel na svetu probijen ispod Tjanšana pred Novu godinu: Zidovi su remek-delo
Prema izveštaju Ujedinjenih nacija, 2022. godine u svetu je bačeno oko 19 odsto globalno proizvedene hrane ili oko 1,05 milijardi metričkih tona.
(Telegraf.rs/Tanjug)