Svih 30.000 vaučera za odmor u Srbiji podeljeno za sat vremena

V. K.
Vreme čitanja: oko 1 min.

Foto:RINA

Svih 30.000 vaučera za subvencionisani odmor u Srbiji podeljeno je u prvih sat vremena prijavljivanja, potvrđeno je Tanjugu u Pošti Srbije.

Prijavljivanje za vaučere počelo je jutros u 8 sati u svim poštama u Srbiji, bez obzira na to da li je njihovo radno vreme od 7.30 ili 9 sati.

Direktor funkcije usluga i prodaje u Pošti Srbije Bojana Nikolić izjavila je ranije jutros da je za nešto manje od pola sata od početka prijavljivanja evidentirano 5.000 zahteva.

Ona je rekla da su građani zahteve za 30.000 vaučera, koliko je u ovom ciklusu bilo na raspolaganju, mogli da podnose u više od 1.300 pošti širom Srbije.

Pravo na vaučere imali su penzioneri, studenti, nezaposleni, korisnici prava na dodatak za pomoć i negu drugog lica, vojni invalidi, korisnici prava na naknadu na porodičnu invalidninu po palom borcu, nosioci poljoprivrednog gazdinstva, lica starija od 65 godina koja ne ostvaruju pravo na penziju, kao i zaposleni sa primanjima do 80.000 dinara mesečno.

Vaučeri za subvencionisanisani odmor u Srbiji mogu se koristiti u trajanju od najmanje pet noćenja izvan grada, opštine, odnosno mesta prebivališta, kao i mesta studiranja korisnika vaučera.

Prošle godine je građanima bilo dostupno 100.000 vaučera i oni su bili podeljeni za dva sata.

(Telegraf Biznis/Tanjug)