Vlada dala zeleno svetlo: Počinje eksproprijacija za prugu Zemun Polje–Surčin!

D. J.
Vreme čitanja: oko 1 min.

Foto: Telegraf.rs

Vlada Srbije donela je rešenje kojim se utvrđuje javni interes za eksproprijaciju zemljišta i objekata koji po zakonu mogu biti predmet eksproprijacije u cilju izgradnje železničke pruge koja će povezivati Zemun Polje i Nacionalni stadion u Surčinu, objavljeno je u Službenom glasniku.

U skladu sa Planom generalne regulacije šinskih sistema u Beogradu, a zarad izgradnje prve etape železničke pruge od Zemunskog polja do reke Save, eksproprijacija obuhvata nepokretnosti u katastarskim opštinama Surčin i Dobanovci

Osim železničke pruge planira se i izgradnja staničnih i drugih objekata, nadvožnjaka, propusta, gasne, elektro-energetske, toplovodne, naftovodne, vodovodne i komunalne instalacije, dalekovodnih stubova i provodnika dalekovoda.

(Telegraf.rs/Tanjug)