Promena u vlasništvu Gasproma: Ova firma je sad VEĆINSKI VLASNIK - kako će se ovo odraziti na sankcije NIS-u?
0
1
D. K.
Vreme čitanja: oko 1 min.
Foto: Shutterstock
Ruski gigant "Gasprom" ustupio je gotovo sve svoje akcije u Naftnoj industriji Srbije (NIS) i zadržao samo jednu akciju.
Akcionarsko društvo "Intelidžens" iz Sankt Peterburga, koje je u vlasništvu "Gasproma", preuzelo je 11,3 odsto akcija NIS-a. Transakcija je završena 19. septembra.
Teme za vas
Vlada Srbije donela odluku: Roditeljima po 2.340.000 dinara - evo i za koje namere
Država proširila listu! Proverite da li ste među onima koji od januara mogu manje da plaćaju struju i gas
U NIS-u sada najveći udeo ima "Gaspromnjeft" sa 44,85 odsto, slede Republika Srbija sa 29,87 odsto i "Intelidžens" sa 11,3 odsto, dok ostatak drže mali akcionari, preneo je RTS.
Istovremeno, Naftna industrija Srbije uputila je novi zahtev Ministarstvu finansija SAD za odlaganje sankcija, jer poslednje jednomesečno produženje ističe 26. septembra.
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je da se plaši da više neće biti odlaganja sankcija NIS-u.
(Telegraf Biznis)