Stručnjaka za liftove sve manje, uprkos plati od 100.000 dinara: Obuka za nove kandidate
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
SUN
Na Institutu za majku i dete veliki problemi sa liftovima, zaposleni i pacijenti se stalno zaglavljuju, od 5 liftova-2 rade, VELIKA SRAMOTA!!
Realno
Ja kad sam počinjao da se bavim liftovima od 16. God. bio sam najmlađi u toj struci, danas posle 14 godina sam i dalje najmlađi. Ne može škola da obuči nekog da bude liftadžija, može za montera ali ti da budeš obučen da na svakom liftu pronađeš kvar i otkloniš ga, tu pored ogromnog znanja treba i dugogodišnje iskustvo. Liftadžija se ne postaje za 6 meseci već za nekoliko godina minimum. Druga stvar: plate nisu tolike, prosečni majstori imaju oko 40-60 000, a izvanredni oko 100 000.
Nije nego
Zbog neispravnih liftova pojedine drustvene ustanove ne koriste kapacitete na spratu. Ako telegraf ne veruje, mozemo ujutru u kola pa na lice mesta ... !!