Zašto je limun "otišao" toliko i sme li da košta 400 dinara?
Građani se tržišnoj inspekciji putem kol-centra najviše žale na cene voća, pre svega limuna, i jestivog ulja. Takođe, nezadovoljni su zbog poskupljenja pojedinih artikala.
Da je limun otišao više od ostalog voća, i uopšte južnog voće, potvrdio je jutros i ministar trgovine Rasim Ljajić.
- Utvrdili smo 27 nepravlnosti, da su cene nekih proizvoda više nego što je to doneto Vladom, a to su one od pre 5. marta. Drugim rečima marže su bile veće. Mi smo im naložili da vrate te cene, a to se odnosi i na limun - rekao je Ljajić za TV Prva.
Podsetimo, potrošači su ovih dana slali i našoj redakciji fotografije cena limuna, gde se vidi da je on u pojedinim marketima i 400 dinara.
Ljajić ističe da ovakve prilike mogu da stvore određene anomalije, kao što je na primer crno tržište.
- Mnoge prodavnice ograničile su količinu namirnica, naročito mali trgovci jer se oni snabdevaju u velikim marketima. Zbog toga imamo i ograničenja za neke proizvode u tim marketima - rekao je Ljajić.
Operateri kontakt centara primaju pozive svakog radnog dana od 9 do 16 časova, na broj 011/6350-322, a posle 16 časova i vikendom - građani i privrednici mogu svoje prijave da ostavljaju popunjavanjem formulara na sajtu www.inspektor.gov.rs ili govornom porukom.
Video: Redovi u Italiji ispred prodavnica: Korona izazvala nestašice
(Telegraf Biznis)
Video: Mali: Obezbeđeno još 12 milijardi dinara za visoko obrazovanje, smanjuju se školarine za 50%
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Ooo
Epidemiološki profiteri, maske, rukavice, limun, toalet papir ode cena kao da smo Monte karlo
Podelite komentar
Ajde?
Limun je skup a nafta i benzin nisu,a?
Podelite komentar
Veteran
Čudi me da nije stigao na 600 dinara do sad, kod nas sve može i ne moze..
Podelite komentar