Bil Gejts: Trenutno nema nijedne dobre investicije, ali nisam siguran da trgovci to uviđaju

SAD se suočavaju s velikom krizom, kakvu mnoge generacije ne pamte, jer prema rečima ekonomista i analitičara - ovako nije bilo ni 2008. S jedne strane dolazi do nestašice namirnica, dok s druge strane, ljudi masovno ostaju bez posla, pa se više od 30 miliona prijavilo za novčanu pomoć.
Amerika je i ovoga puta podeljena, i to sve sitnije: u fokusu su sukobi onih koji ne mogu da rade zbog karantinskih mera pa organizuju proteste, u želji da se ekonomija što pre pokrene, ali i oni čiji je posao da štite tuđe živote, kao i svoj život. Među njima su lekari, pojedini političari i ostale nadležne institucije.
I dok mnogi sada daju svoja predviđanja o tome kako će se razvijati američka ekonomija u budućnosti, posebnu pažnju medija privlači Bil Gejts, koji svakodnevno komentariše dešavanja, naročito na Tviteru. On je za CNN probao da odgovori na pitanje: Koji je najbolji scenario za ekonomiju SAD?
Prvo se kratko nasmejao, kao da ni sam ne veruje da zna tačan odgovor na ovo pitanje.
- U najboljem scenariju krećemo od škola, proizvodnje i građevine, i tražimo način kako da ih pokrenemo, uz oprez zbog virusa. Ne želimo gomilu dece u školskom holu, a onda posmatramo tu situaciju i procenjujemo da li su obrazovne ustanove jedan od uzročnika za širenje korone - ističe ovaj milijarder.
We don't yet have all the tools we need to stop the novel coronavirus and safely re-open the economy. But they are on the horizon. https://t.co/1q7YHRXokz— Bill Gates (@BillGates) April 23, 2020
Gejts, koji ima troje dece, kaže da je onlajn nastava svakako nezahvalnija u slučaju školaraca, jer je studentima lakše da na taj način prate čas i usvajaju znanje. Kaže da će SAD do kraja leta, taman pred jesen, moći da utvrdi da li onlajn učenje funkcioniše i ima li razlike u tome - da li dete ide u školu ili uči od kuće.
Međutim, prema njegovom mišljenju, upotreba tehnologije u svrhu onlajn učenja će dodatno da istakne nejednakost koja vlada u obrazovanju. Kada je reč o ekonomiji, ona nikada više neće biti ista, smatra Gejts, ali nije siguran da li trgovci na berzama to uviđaju.
- Trenutno nema nekih dobrih investicija, jer su svi sektori pogođeni krizom. Neke kompanije su adaptibilnije i bolje pripremljene, neke nisu, ali sve će osećati posledice u godinama koje dolaze - kaže Gejts.
Video: Koje sve teorije zavere prate virus Covid-19?
(Telegraf Biznis)
Video: Veliko interesovanje građana za turističke vaučere koje daje Pošta Srbije
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Aca
Sotona obicna od coveka kao i sve americke demokrate
Podelite komentar
👺
Samo ovo 👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿👿
Podelite komentar
🤦♀️
Gospodin nesto novo nam sprema, cim je ovoliko prisutan.
Podelite komentar