Vučić: Molio sam i Kona i Kisić, ne zatvarajte ugostitelje, da ne ostanu bez prihoda
"U ovim trenucima svaki dinar potreban"

Foto: Tanjug/AP
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je Srbija, prema najnovijoj fleš prognozi, imala pad BDP-a u trećem kvartalu od 1,3 odsto, što je trenutno najbolji rezutlat u Evropi. Kako je naveo, zbog svega toga važno da ne zatvaramo našu ekonomiju.
Zamolio je, kako je rekao, premijerku Anu Brnabić i sve članove Kriznog štaba da, ukoliko je moguće, ne donose odluku o zatvaranju ugostiteljskih objekata, kako ne bi ostali bez prihoda.
- Molio sam danas i prethodnih dana, i predsednicu vlade i Kona, Pelemiša, Stevanovića, Kisić i sve ostale iz Štaba... samo ako je moguće da ne zatvaramo sve u ugostiteljstvu i svuda, ako je moguće, ali, naravno, ako nije, mi ćemo da zatvorimo - rekao je Vučić.
Ističe da je u ovim trenucima svaki dinar potreban ljudima koji rade u ugostiteljstvu, s obzirom da su u ranijim talasima pandemije najmanje radili.
Nedavno su i gradske vlasti najavile da neće biti policijskog časa u Beogradu, već da je neophodno da se striktno poštuju postojeće mere zaštite.
Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić, apelovao je na građane da poštuju epidemiološke mere, dodajući da se o svakoj meri govori pre svega sa aspekta zdravlja, ali i ekonomije.
- Naša ekonomija mora da radi, jer ćemo onda imati dovoljno novca za zdravstvene radnike, za opremu. Ako ne radi, neće biti novca - rekao je Vesić i dodao da u Beogradu u ugostiteljstvu radi 40.000 ljudi koji treba da primaju platu.
Video: Srbija uvodi elektronski nadzor građana: Svi se prate i dele se kazne
(Telegraf Biznis)
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Olga
Zaista su ugostitelji medju onima koji su najvise osetili sankcije u vreme ove korone,smanjeni prihodi sada bi u velikoj meri ostetili nasu privredu, mozda naci kompromisno resenje ne zatvarati ih a oni da se drze savetovanih mera kriznog staba.
ivana
Treba da budemo disciplinovani kako ne bi doslo do policijskog casa
Dada
Svima ce biti tesko i naci cemo nacina da se izborimo sa teskim situacijama.