![burger u restoranu burger u restoranu](https://xdn.tf.rs/2022/07/04/shutterstock130859768-670x447.jpg)
Oktobarska inflacija 1,9 odsto: Trenutno nas najviše košta odlazak u restoran
Cene proizvoda i usluga za ličnu potrošnju porasle su u oktobru ove godine, u proseku, za 1,9 posto u odnosu na septembar, dok su, u poređenju sa istim mesecom prošle godine, povećane 15 procenata, objavio je danas Republički zavod za statistiku.
Oktobarska inflacija je u Srbiji, u odnosu na decembar 2021. godine, zabeležila rast od 13,5 odsto, navodi se u saopštenju.
U oktobru su na mesečnom nivou najviše porasle cene restorana i i hotela, za 4,1 procenat, zatim cene hrane i bezalkoholnih pića (3,5%), odeće i obuće (2,2%), opreme za stan i tekuće održavanje (1,7%), te stanovanja, vode, električne energije, gasa i ostalih goriva (1,5%).
Obrazovanje je poskupelo za 1,3 posto, transport za 0,6, rekreacija i kultura za 0,5, a alkoholna pića i duvan, komunikacije i zdravlje za po 0,2 odsto.
Cene ostalih proizvoda i usluga nisu se bitnije menjale.
Video: Bili smo u Italiji: Ovako se pravi čuvena kafe Vergnano koja postoji 140 godina
(Telegraf Biznis)
Video: Lučić: Telekom će imati manje troškove za sportske sadržaje,dolazak PPF važan za SRB
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Srbin
Inflacija je u Srbiji 60%
Podelite komentar