Žena "pala" na najstariju internet prevaru: Ostala bez 4.200 evra zbog lažnog nasledstva
Hrvatska policija rasvetljava slučaj 41-godišnjakinje koja je poverovala da joj žena sa kojom je kontaktirala na društvenim mrežama namerava ostaviti 450.000 evra, pa je za izmišljene troškove uplatila oko 4.200 evra i napokon shvatila da je prevarena.
Policija je saopštila da je primila prijavu 41-godišnjakinje kojoj se u maju putem društvenih mreža javila nepoznata ženska osoba navodeći da je iz Nemačke i da joj ostavlja 450.000 evra.
Zavedena pričom o iznenadnom dobitku od maja do sredine septembra 41-godišnjakinja je na dostavljene račune uplatila oko 4.200 evra za "troškove prepisa", "vođenje bankovnih računa" i slično, piše Poslovni dnevnik.
Kad je nakon toga žena iz Nemačke tražila da joj uplati još novca shvatila je da je žrtva prevare i slučaj prijavila policiji.
- Zapamtite, nema nikakvih razloga da vam neka osoba koju ne poznajete pokloni veliki novčani iznos, a uvek se iza te velikodušne ponude krije prevara! Ako dobijete ovakvu ili sličnu ponudu putem neke od društvenih mreža ili elektronske pošte, odmah pozovite policiju - kažu u policiji.
Kako ne bi postali žrtva ovakvog i sličnog krivičnog dela građanima savetuju da svakako provere adrese pošiljaoca elektronske pošte, postoji li kompanija ili osoba koja im se obraća, a posebno da na zahteve ne šalju lične podatke ili podatke bankovnih kartica.
(Telegraf Biznis)
Video: Vučić: Sledeće nedelje pojeftiniće još 10 proizvoda
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Dok je ovaca...
Takve osobe ne treba žaliti jer zbog pohlepe gube razum. Kako dati tolike pare a ne proveriti tačnost informacije?!
Podelite komentar
XXXL
Nije mi zao nikoga ko bude ovako prevaren.i treba da ga prevari. Kako moze poverovati u tako nesto?
Podelite komentar
Vitez Koja
Tu treba malo poznavanje psihologije i prodaje.Potrebno je samo da imate veliki uzorak akvizicije, malo neke priče, pogotovo to da će se lako obogatiti i od 100 akviziranih, barem 10% će da zagrize.Što je realnija priča, to se je veći procenat prodaje te priče.Da li je u pitanju čista prevara, kao ovo ili prodavanje nečega, kao na primer jorgana, koji ti kažu da si dobio na poklon, a onda ti kažu da on mora da stigne u određenom anti alerijskom zaštitnom pakovanju, e a on košta 4500 din.Naravno ko uključi samo malo mozak i logiku se nasmeje i naduva ih, ali takvih je 75%-90%, ovi ostali nemaju logiku, niti uključuju mozak i to je njihova ciljna grupa do koje dolaze, na osnovu široke akvizicije.
Podelite komentar