Vreme čitanja: oko 1 min.
Politikin "Potrošač": Lidlova potrošačka korpa najpovoljnija
Vreme čitanja: oko 1 min.
U izdanju Politikinog dodatka "Potrošač"*, objavljena je uporedna tabela cena u vodećim trgovinskim lancima u Srbiji i istraživanje je pokazalo da Lidl Srbija ima najpovoljniju potrošačku korpu među konkurencijom. Posmatrane su potrošačke korpe u prodavnicama: Lidl, Idea i Maxi
Za kupovinu 30 osnovnih proizvoda – među kojima su mlečni proizvodi, brašno, pile, domaća kafa, razne vrste voća i povrća – u Lidlu je potrebno 10.816,71 dinara. Za istu količinu i vrstu artikala u Idei je potrebno izdvojiti 5,92% više tj. 11.458,03 RSD, dok će u Maxiju biti potrebno čak 9,94% više, odnosno 11.891,96 dinara**. Poređenje je izvršeno tako što je gramaža proizvoda kod svih trgovaca svedena na istu meru (kilogram i litar).
Ova razlika mogla bi biti i veća, ukoliko u obzir uzmemo da su u trenutku upoređivanja cena bile aktuelne akcijske ponude u Idea i Maxi prodavnicama, dok su sve cene u Lidlu za posmatrane proizvode bile redovne, odnosno nisu bile snižene. Čak i u takvoj konstalaciji, artikli poput jaja, maslaca, čajne kobasice, pilećih viršla, smrznutog graška, kečapa i majoneza, dosta su jeftiniji u Lidlu u odnosu na pomenutu konkurenciju.
Novogodišnji praznici su period velike potrošnje i svaka ušteda znači puno za kućni budžet. Od prvog dana poslovanja, Lidl vodi računa o kućnom budžetu potrošača, pa tako nudi asortiman sa najboljim odnosom cene i kvaliteta, da kada se pogleda potrošačka korpa sa proizvodima uporednog kvaliteta, korpa kupljena u Lidlu, bude sigurno nejjeftinija. To praktično znači da se Lidl u svakoj situaciji trudi da cene prilagodi tako da uvek bude najpovoljnije mesto za kupovinu, bez obzira na spoljne faktore.
Video: Edina je najmlađa vlasnica škole jahanja u Srbiji
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Ja sam ja
Skoro 11000 za nesto sto se pojede za nedelju dana, pa vi onda uracunajte to u minimalne plate koje prima 80% Srbije. Vecina njih treba da nahrani vise usta, dakle premasuje tih 11000 mnogo vise. Kad na to dodate racune za struju, vodu, komunalije, racuni za telefon, internet, kablovska.
Podelite komentar