• 0

Vreme čitanja: oko 1 min.

Kako da se zaštitite od lažnih prodavaca na Fejsbuku? MUP RS upozorava na učestale prevare

M. P.

Vreme čitanja: oko 1 min.

Jedan od načina zaštite je da se prilikom kupovine putem interneta koriste bankovne kartice samo za tu svrhu

  • 0
Lažne stranice Foto: MUP RS

Kako navode u saopštenju, prevare se vrše na način da počinioci kreiraju lažne stranice na društvenim mrežama na kojima se reklamira prodaja obuće po značajno nižim cenama od tržišnih.

Prilikom navodne prodaje, odnosno kupovine, od građana se traže podaci o bankovnim karticama u cilju plaćanja artikla (broj kartice, cvv kod, period važenja kartice), te se nakon toga vrše transferi novca sa računa građana na različite servise za onlajn plaćanja i tranfer novca širom sveta, a naručena obuća nikad ne bude isporučena.

Iz MUP RS savetuju građane da prilikom kupovine putem interneta budu oprezni, te koriste samo sigurne i proverene sajtove za onlajn kupovinu.

Takođe, jedan od načina zaštite je da se prilikom kupovine putem interneta koriste bankovne kartice samo za tu svrhu, koje nisu povezane sa ostalim njihovim računima.

Ukoliko građani smatraju da su žrtve ovog oblika prevare, potrebno je da o tome odmah obaveste banku izdavaoca kartice u svrhu blokiranja kartice i pokušaja povrata novca, te da slučaj prijave policiji.

(Telegraf Biznis)

Video: Kupila majicu na "sniženju", kući shvatila da je upala u zamku: Majka prevarena u dečjem butiku

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Eur: <% exchange.eur %>
  • Usd: <% exchange.usd %>