Kamala vs. Trump: Ovo su ključne ekonomske razlike koje bi promenile smer Amerike
Kamala Haris i Donald Trump imaju različite pristupe ekonomiji, porezima i regulaciji, a njihove politike imaju značajan uticaj na američko tržište i širu ekonomiju.
Kamala Haris
Kamala Haris se zalaže za povećanje regulacija i birokratije, što bi podrazumevalo veće poreze za korporacije i pojedince koji zarađuju preko 400.000 dolara godišnje.
Takođe, ona podržava povećanje poreza na kapitalnu dobit, uključujući i nerealizovanu kapitalnu dobit, što bi dodatno povećalo teret na bogatije slojeve društva.
Njeni predlozi uključuju i 25.000 dolara u poreskim podsticajima za kupovinu prve stambene jedinice, kao i 50.000 dolara podsticaja za startape i mala preduzeća.
Harris se takođe zalaže za oprost studentskih kredita u iznosu od 100 milijardi dolara i za regulisanje cena osnovnih namirnica, kao i insulina, kako bi se zaštitili potrošači, posebno oni sa nižim primanjima.
Donald Trump
S druge strane, Donald Trump zagovara produženje poreskih podsticaja za pojedince i preduzeća koji su uvedeni 2017. godine, s dodatnim smanjivanjem poreza za korporacije sa 21% na 20%, te na 15% za kompanije koje proizvode u SAD-u.
On se takođe zalaže za stimulisanje proizvodnje tradicionalnih izvora energije, što bi pomoglo smanjenju cena energije.
Trump podržava deregulaciju koja bi olakšala poslovanje preduzećima i bankama, uključujući povećanje aktivnosti spajanja i akvizicija.
Takođe predlaže uvođenje univerzalnih tarifa od 10%, kao i specijalne tarife od 60% na proizvode iz Kine, dok smatra da nije fer oprostiti studentske kredite, jer bi to palo na teret poreskih obveznika i obeshrabrilo one koji su već otplatili svoje dugove.
Razlike u pristupu ovih lidera odražavaju njihove različite ekonomske filozofije: Haris želi više regulacije i socijalnih programa, dok Trump favorizuje smanjenje poreza, deregulaciju i poticanje domaće proizvodnje.
Izbori u Americi: Tramp proglasio pobedu, stižu čestitke, izljubio Melaniju na bini, pa poručio jedno - prenos uživo možete pratiti OVDE.
(Telegraf Biznis)
Video: Ovako do detalja izgleda rušenje nekada čuvenog hotela: Zbogom Jugoslavijo
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.