Kod njih je "druga priča": Sve više Britanaca se vraća gotovini u rukama, ovo je razlog

   
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Više od petine građana Velike Britanije susrelo se sa poteškoćama prilikom plaćanja karticama ili mobilnim uređajima u poslednjih šest meseci, pokazalo je istraživanje kompanije KPMG UK. Ove neprijatnosti navele su čak 68% ispitanika da se ponovo oslone na gotovinu.

Istraživanje je otkrilo da više od polovine Britanaca (53%) koristi gotovinu barem jednom nedeljno, dok je prošle godine taj procenat iznosio nešto više od 47%. Zanimljivo je da je među mladima uzrasta od 18 do 24 godine nešto više od polovine izjavilo da redovno koristi gotovinu, dok taj procenat raste na 58% kod starijih od 55 godina.

Kada je reč o poslednjim transakcijama, 44% ispitanika izjavilo je da su platili debitnom karticom, oko 25% kreditnom karticom, dok je 20% koristilo gotovinu. Digitalni novčanici, iako sve popularniji, koristilo je samo 9% ispitanika za fizička plaćanja.

U oktobru je sprovedeno još jedno istraživanje među stručnjacima za plaćanja, koje je pokazalo da je više od dve trećine kompanija u prethodnoj godini odlučilo da unapredi svoje sisteme plaćanja ili već implementiralo određene promene.

- Crni petak je posebno ključan period kada je u pitanju praktičnost, stabilnost i sigurnost plaćanja - izjavio je Peter Harmston, voditelj sektora za plaćanja u KPMG UK.

On je dodao da su otpornost platne infrastrukture i poverenje potrošača od suštinskog značaja za ekonomiju zemlje.

Harmston takođe ističe da sve veća zabrinutost zbog prevara i prekida u plaćanju podstiče ljude da traže sigurnost u gotovinskim transakcijama, naročito u neizvesnim vremenima.

- Važno je da gotovina ostane dostupna kao alternativa i da ide rame uz rame s modernim metodama plaćanja - zaključuje Harmston, naglašavajući da je čak i među mlađom populacijom njena upotreba i dalje značajna.

(Telegraf Biznis/Poslovni)

Video: Vučić na otvaranju deonice Moravskog koridora: "Ovo je najbolji put u Srbiji, pišemo istoriju"

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Eur: <% exchange.eur %>
  • Usd: <% exchange.usd %>