![Austrija, Palmers logo Austrija, Palmers logo](https://xdn.tf.rs/2025/02/15/austrija-palmers-logo-2117760632-670x447.webp)
Čuveni trgovac ženskim donjim rubljem otišao u stečaj: Kompanija se posle 110 godina rada bori za opstanak
Poznati trgovac ženskim donjim rubljem Palmers pokrenuo je samoupravni stečaj!
Kako nekoliko austrijskih medija izveštava, firma sa sedištem u Viner-Nojdorfu podnela je početkom februara zahtev za samoupravni postupak restrukturiranja. Samo u Austriji firma ima 500 zaposlenih čije se plate sada isplaćuju putem stečajnog fonda.
Palmers je insolventan: Nemačka ima 25 prodavnica te marke
Palmers je već prošle godine najavio da će zatvoriti 20 od oko 180 poslovnica u matičnoj zemlji. Firma posluje i na oko 25 lokacija u Nemačkoj. Prodavnicu donjeg rublja osnovao je 1915. osnivač Ludvig Emil Palmers.
Firma je sada u potrazi za investitorom koji bi tradicionalno preduzeće hteo da izvede iz krize. Cilj stečajnog postupka je da nastavi Palmersovo poslovanje i ponovno postane profitabilno. Još se ne zna hoće li stečaj imati posledice i za nemačke prodavnice.
Nemačka i Austrija se bore protiv mnogih bankrota
Poput Nemačke, Austrija se trenutno bori sa privrednom krizom koja sve više firmi odvodi u stečaj. U 2024. godini zabeležen je porast od 23,3 posto u odnosu na prethodnu godinu sa ukupno oko 6.500 stečajeva u 2024. godini. U Nemačkoj je 22.500 kompanija bilo prisiljeno na taj korak.
U Nemačkoj su prvenstveno preduzeća u proizvodnom sektoru pogođena finansijskim poteškoćama. U Austriji su trenutano najviše pogođeni maloprodaja, građevinarstvo i ugostiteljstvo.
(Telegraf.rs/Fenixmagazin)
Video: Čakarević: Hotel će dobiti kada u potunosti isplate kupoprodajnu cenu
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.