Bajatović o odlaganju sankcija NIS-u: Jedna stvar može da bude ključna kad su sankcije u pitanju

D. K.
D. K.    
Čitanje: oko 1 min.

Generalni direktor Srbijagasa Dušan Bajatović izjavio je da je već sada siguran da će bar još jednom biti odložene američke sankcije NIS-u.

Bajatović je rekao gostujući na TV K1 da NIS nije napravio nijedan faul i istakao da su najavljene sankcije ''političke''.

''Bilo je zabranjeno da se kupuje ruska nafta - NIS nije napravio nijedan faul, jer nisu kupovali rusku naftu. To vidimo i po bilansima NIS-a'', objasnio je Bajatović.

Dodao je da je Gaspromnjeft pod sankcijama, ali da Gasprom nije i podsetio da je promenjena vlasnička struktura u NIS-u, tako što je Gaspromnjeft preneo svoj udeo od oko pet odsto na Gasprom.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Koliko je bojkot velikih trgovinskih lanaca bio uspešan?!

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Eur: <% exchange.eur %>
  • Usd: <% exchange.usd %>