Katarska uprava za investicije uložila u Rusiji oko 11,5 mililjardi evra

D. J.
D. J.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Katarska državna uprava za investicije (The Qatar Investment Authority - KIA) uložila je do sada više od 13 milijardi dolara (oko 11,5 mililjardi evra) u Rusiju, izjavio je danas katarski ambasador u Rusiji, šeik Ahmed bin Naser Al-Tani.

On je precizirao da je najveći deo ovih investicija koncentrisan u sektoru energetike, bankarstva i maloprodaje, preneo je Tass.

Ambasador je napomenuo da je KIA 19 odsto pomenute sume investirala u rusku naftnu kompaniju Rosnjeft.

U projekat modernog auto-puta u Sankt Peterburgu uloženo je 25 odsto, a isto toliko u aerodrom Pulkovo u tom gradu, kao i u moskovski aerodrom Vnukovo.

Pored toga, katarski fond je investirao u rusku VTB banku, kao i maloprodajne lance Magnit i Lenta.

- KIA i Ruski fond za direktna ulaganja sarađuju na projektima vrednim oko milijardu dolara, koji se razmatraju u bliskoj budućnosti - dodao je ambasador.

On je naveo da otprilike 180 ruskih kompanija posluje u Kataru i naglasio da saradnja Rusije i Katara "u trgovini i ekonomiji ima značajan potencijal".

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Veliko interesovanje građana za turističke vaučere koje daje Pošta Srbije

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Teme

Komentari

  • radovan III

    18. april 2025 | 09:26

    Katar NIJE ukrajina, Estonija, Latvija, Letonija, Poljska, danska itd. Katar je samostalna drzava koja SAMA odlucuje sta radi i s kim a ne po naredjenju Vasingtona.

  • Eur: <% exchange.eur %>
  • Usd: <% exchange.usd %>