Tramp Junior posetio Srbiju u subotu: Otkriveno o čemu je razgovarao sa privrednicima

D. J.
D. J.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Donald Tramp Junior posetio je Beograd u subotu, gde se sastao sa privrednicima okupljenim u Privrednoj komori Srbije. Marko Čadež, predsednik PKS, kaže za Blumberg Adriju da je na skupu bilo prisutno 33 privrednika i direktora domaćih kompanija koje zapošljavaju više od 35.000 ljudi. Imali su priliku da predstave svoje biznise i projekte na kojima rade.

Među njima su bili Veselin Jevrosimović, vlasnik Komtrejda i predsednik Poslovnog kluba "Privrednik", kao i predstavnici MK grupe, Delta Holdinga, Mikroelektronike — kompanije koja je aktivna na američkom tržištu.

- Izuzetna prilika da razgovaraju sa čovekom koji je u središtu globalnih zbivanja i zna šta se dešava na svetskim tržištima. To je bila prilika da čujemo neka predviđanja i očekivanja u vezi sa globalnom ekonomijom. Ono što je bilo posebno interesantno jeste da je Tramp Junior bio zaista zainteresovan da pojedinačno čuje od svake kompanije čime se bavi i na kojim projektima je angažovana. Govorili smo o turizmu, razvoju i drugim industrijama. Bilo mu je zanimljivo da čuje šta se ovde dešava. Ideja skupa bila je da se predstave domaće kompanije - objašnjava Čadež.

Prema njegovim rečima, američke kompanije su veoma zainteresovane za IT sektor, a Trampu Junioru su ovom prilikom predstavljeni i projekti iz oblasti nekretnina i turizma.

(Telegraf Biznis)

Video: Veliko interesovanje građana za turističke vaučere koje daje Pošta Srbije

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Eur: <% exchange.eur %>
  • Usd: <% exchange.usd %>