Otkazano 40 odsto letova! Kvar na aerodromu Orli doveo do kolapsa

V. K.
V. K.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Kvar na sistemima za kontrolu vazdušnog saobraćaja u kontrolnom tornju pariskog aerodroma Orli doveo je danas u jednom trenutku do popodnog zastoja saobraćaja i otkazivanja 40 odsto letova u popodnevnim satima, prenosi Figaro.

- Uvedena je regulacija vazdušnog saobraćaja, što je dovelo do značajnog smanjenja broja letova - navodi se u saopštenju francuske Generalne direkcije za civilno vazduhoplovstvo (DGAC).

Konkretno, DGAC je zatražio od avio-kompanija da "smanje broj letova za 40 odsto" na aerodromu Pariz-Orli za ostatak dana.

Timovi DGAC-a navode da su "potpuno angažovani da se što pre uspostavi normalno funkcionisanje".

Na svom nalogu na platformi X, Aerodromi Pariza, upozoravaju da su "moguća kašnjenja i otkazivanje letova" na tom pariskom aerodromu.

- Obratite se svojoj avio-kompaniji za više informacija - savetuju Aerodromi Pariza.

DGAC još nije saopštio da li će biti zastoja u saobraćaju i sutra.

Aerodrom Pariz-Orli je tokom 2024. godine opslužio više od 33 miliona putnika, što je oko polovine prometa pariskog aerodroma Šarl de Gol, prema podacima koje su objavili Aerodormi Pariza.

(Telegraf Biznis/Tanjug)

Video: Kraj pakla na granici: Ovako izgleda prelazak iz Bugarske u Grčku po novim pravilima

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Eur: <% exchange.eur %>
  • Usd: <% exchange.usd %>