
Ministarka Mesarović obišla Poljoprivredni sajam u Novom Sadu: Ovo je poseban značaj za privredu i ekonomiju
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović posetila je danas sa ministrom poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede dr Draganom Glamočićem, Poljoprivredni sajam u Novom Sadu.
Ministarka je istakla da je Međunarodni sajam poljoprivrede jedna od najznačajnijih manifestacija kada je u pitanju naša zemlja i Novi Sad.
"Ja u tome moram biti pristrasna, jer sam Novosađanka. Ima poseban značaj za našu zemlju, privredu i ekonomiju. Na ovogodišnjem sajmu je nikad veći broj izlagača, više od 1.000, što iz zemlje što iz 40 drugih zemalja. U saradnji sa strateškim partnerom, sa Italijom, imamo odličnu saradnju. Ponosna sam koliko izlagači imaju razgovore i pregovore o novim poslovima. Razgovarala sam i sa nekoliko privrednika koji su pohvalili prethodno raspisane konkurse u vidu subvencija i bespovratnih sredstava. Upravo uz ovakve konekcije i spajanje poljoprivrednika i privrednika sve više vidimo rezultat sve većeg razvoja prerađivačke industrije" rekla je Mesarović nakon obilaska i dodala da će nastaviti da obilazi srpske privrednike i da sa njima razgovara.
(Telegraf.rs/Dnevnik.rs)
Video: Odlična vest za mlade: Svi koji žele kredit za stan imaće još jednu olakšicu
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.