HITNO povlačenje dečijih čaša u Srbiji: Opasnost od povreda!
Sa tržišta Srbije povlače se dečije čaše poznatog proizvođača Villeroy & Boch AG iz kolekcija Hungry as a Bear, Happy as a Bear, Roar like a Lion i Walk like an Elephant, zbog ozbiljnog rizika od lomljenja i mogućih posekotina.
Kako je objavljeno na sajtu NEPRO, testiranje je pokazalo da se u sirovom staklu javlja visok napon tokom proizvodnje, što može izazvati pucanje čaše pri pritisku na unutrašnjost.
Setovi sa brojevima artikla 14-8665-7458, 14-8664-7458, 14-8673-7458 i 14-8674-7458, koji su označeni HS-kodom 70133799, odmah se povlače iz prodaje.
Potrošači koji su kupili rizične čaše mogu ih vratiti čak i bez fiskalnog računa – uz pun povraćaj novca.
(Telegraf Biznis)
Video: Ekipa Telegrafa obišla je jednu od glavnih pijaca u Atini
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.