Egipat potpisao ugovor od više milijardi dolara za razvoj turizma na Crvenom moru

Đ. Đ.
Đ. Đ.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Egipatska kompanija za nekretnine "Emaar Misr for Development" potpisala je ugovor sa partnerima iz Saudijske Arabije i Ujedinjenih Arapskih Emirata za izgradnju turističkog kompleksa na egipatskoj obali Crvenog mora, a procenjuje se da bi projekat mogao da generiše investicije u vrednosti od 900 milijardi egipatskih funti (oko 18,58 milijardi dolara).

"Projekat bi mogao da generiše prihod između 100 i 200 miliona dolara godišnje od turističkih aktivnosti", navodi se u saopštenju kompanija, prenosi danas Rojters.

Projekat je prvi put najavljen u februaru ove godine.

Egipat je, kako pojašnjava Rojters, u potrazi za velikim investicijama kako bi podstakao ekonomiju, koja se suočava sa dugoročnom finansijskom krizom i ekonomskim posledicama rata u Gazi između Izraela i Hamasa.

(Telegraf Biznis/Tanjug)

Video: Svetislav Pešić dao izjavu za Telegraf

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Eur: <% exchange.eur %>
  • Usd: <% exchange.usd %>