Oglasio se Sijarto: Evo da li će mađarski MOL preuzmeti deo Naftne industrije Srbije
Mađarska naftna i gasna kompanija MOL mogla bi da preuzme deo Naftne industrije Srbije (NIS), izjavio je danas mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto.
- U Srbiji su Rusi većinski vlasnik naftne kompanije i oni su podložni sankcijama, tako da i Srbi moraju nešto da urade. Teoretski, MOL bi mogao da igra ulogu u tome, jer je jedna od najjačih energetskih kompanija u regionu - rekao je Sijarto u emisiji "Vreme istine" - prenosi RIA Novosti.
Ministarka rudarstva i energetike Srbije Dubravka Đedović Handanović izjavila je ranije danas da očekuje rešenje za Naftnu industrije Srbije (NIS) tokom ove nedelje.
Ona je rekla u subotu da su SAD obavestile Srbiju da NIS nije dobio ni dan da može da nastavi da radi, kao i da u odgovoru na zahtev kompanije nedvosmisleno traže kompletnu promenu vlasništva ruskih akcionara.
(Telegraf Biznis/Tanjug)
Video: Otvaraju se vrata za nove privredne i obrazovne projekte sa Srbijom: Dačić iz Malija i Nigera
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Predrag
Rusi bi jedino nama Srbima trebali prodati akcije NIS-a.
Podelite komentar
Dux
Mi smo pravi biznismeni. Prodali smo Nis 2008 godine za 400 , a sada cemo ga kupiti za 4 milijarde $.
Podelite komentar
Jole
Izvinte,pitamo li se mi nešto u ovoj našoj zemlji.Stojimo sa strane i gledamo ko će našu zlatnu koku da uzme.Da se slučajno nekome ne zamerimo. Koja su to moja braća koja me oko toga ništa ne pitaju,idu okolo i nude a mene zaobilaze kao šugavog.Pritom nismo bili šugavi kad su ga uzimali.Nikako ne dozvoliti da drugi kupi Nis,uzeti kredit ako treba,a u cenu ukalkulisati to što nije urađen tzv Južni tok.
Podelite komentar