Brnabić: Predložićemo amandman koji omogućuje preuzimanje NIS-a
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je večeras da će u Skupštini Srbije biti predložen amandman na Zakon o budžetu koji će predvideti okolnosti u kojima bi Srbija morala da preuzme NIS.
Brnabić je rekla da ona lično ne bi podržala nacionalizaciju NIS-a, ali da ništa ne sme da dovede do toga da se ugrozi životni standard, kvalitet života naših građana i naše privrede.
"Ne bih podržala nacionalizaciju upravo zato što sam ekonomski liberal. I opet se zato ponosim što sam član SNS-a, zato što je SNS, stranka desnog centra u tom smislu, potpuno usklađena sa takvom politikom. Ja mislim da nacionalizacija nije pravi način zato što otvara Pandorinu kutiju. Jednom nacionalizacija, pa, svaki sledeći put vam je lakše da kažete pa, postoji više interesa da vam kažem dajte da ja nacionalizujem", rekla je Brnabić za Juronjuz.
Dodala je da se nada da će partneri iz Ruske Federacije imati sve to u vidu, jer, kako je rekla, do sada deluje da nisu.
"Mi moramo da zaštitimo i zaštitit ćemo naše građane i naše nacionalne interese. Ponudili smo im da, kao manjinski partner, prvi pregovaramo sa njima o tome. Ponudili smo da učestvujemo u tim razgovorima. Mi smo, zahvaljujući predsedniku Aleksadru Vučiću i njegovom ličnom kredibilitetu i vezama, odlagali praktično to stupanje na snagu tih sankcija, da bismo dozvolili više vremena da se nađe rešenje", navela je Brnabić.
Istakla je da, iako nije za nacionalizaciju, uvek će biti za to da naši nacionalni interesi moraju da se zaštite i, kako je rekla, biće zaštićeni.
"Da li će to biti teške odluke? Da. I svaka čast predsedniku Vučiću što i danas izveštava pred građanima i što svaki put on informiše lično građane o tome šta se dešava, kakve su stvari, kako idu i dobre i loše vesti. I rešićemo problem ovako ili onako", rekla je Brnabić.
Na pitanje šta građani da očekuju, da li će im nestati struja, gorivo, Brnabić je odgovorila da sasvim sigurno neće doći do toga da građani trpe na bilo koji način.
"Na kraju krajeva, danas je 47. dan da mi nismo uvezli nijedan jedini litar nafte preko JANAF-a, a i dalje je sve stabilno, i dalje sve radi. Mi čak nemamo ni psihološku paniku", istakla je Brnabić.
Na pitanje da li će zaposleni u NIS-u dobijati plate, ona je odgovorila da je to privatna, a ne državna kompanija.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Ministarka energetike Dubravka Đedović Handanović se oglasila nakon vanredne sednice Vlade Srbije
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Слађана Точиловац Шаљић
Браво.
Podelite komentar