Belgija potpuno STOJI: Letovi otkazani, javni prevoz i škole PARALISANI
Belgija se danas suočava sa trećim i poslednjim danom nacionalnog štrajka koji je paralisao škole, javni prevoz i ograničio avio-saobraćaj.
Protest organizuju najveći sindikati zemlje u znak protesta protiv reformi penzionog sistema i tržišta rada koje je predložila vlada premijera Barta de Vevera, prenosi Rojters.
Na Briselskom aerodromu otkazani su svi polasci i više od polovine planiranih dolaznih letova, dok je Aerodrom Šarloa takođe upozorio na velike poremećaje u radu zbog manjka osoblja.
Škole i javni prevoz širom zemlje danas su ozbiljno pogođeni, a sindikati očekuju da će poslednji dan štrajka najviše pogoditi privatni sektor i svakodnevni život građana.
U Briselu je planiran veliki protest u popodnevnim časovima, a slična demonstracija u oktobru je okupila oko 80.000 učesnika.
Vlada u ponedeljak postigla dogovor o budžetu za sledeću godinu koji podrazumeva porez na banke, poskupljenje avionskih karata i gasa, kao i rezove u javnoj potrošnji.
Cilj najavljenih mera je smanjenje deficita za 9,2 milijarde evra do 2029, dodaje britanska agencija.
Belgijska ekonomija je trenutno suočena sa deficitom od 4,5 odsto BDP-a i javnim dugom od 104,7 odsto BDP-a, što premašuje maksimum koji dozvoljavaju pravila Evropske unije.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Ministarka energetike Dubravka Đedović Handanović se oglasila nakon vanredne sednice Vlade Srbije
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.