Vučić: OFAK bi dao licencu NIS-u, ali se čeka NJIHOVA odluka

D. J.
D. J.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 2

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da ima saznanja da bi OFAK mogao da donese pozitivnu odluku po pitanju davanja licence Naftnoj industriji Srbije za nastavak rada kompanije, ali da se čeka odluka Stejt departmenta.

"Te odluke još nema. To nas dovodi u izuzetno tešku poziciju, na koju smo mi pripremljeni. Nismo joj se nadali, očekivali smo i nadali smo se nečemu drugom, ali pripremljeni smo i građani ne moraju da brinu", rekao je Vučić u izjavi za medije nakon što mu je u Gradskoj kući u Subotici dodeljene nagrade Fondacije "Ištvan Pastor".

Na pitanje novinara kako se Srbija priprema za slučaj da pančevačka rafinerija prestane sa radom, Vučić je rekao da u subotu ili nedelju očekuje da rafinerija izađe iz tzv. tople cirkulacije.

"Tada će verovatno morati da se zatvara rafinerija. Do sada nismo dobili signal da ćemo licencu da dobijemo iz USA. Ako se to desi, biće nam potrebno, u najboljem slučaju, da danonoćno radimo od dana dobijanja licence, 15 do 16 dana, da bi se obnovila proizvodnja naftnih derivata i da bi prvi dizel izašao iz rafinerije", rekao je Vučić.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Ministarka energetike Dubravka Đedović Handanović se oglasila nakon vanredne sednice Vlade Srbije

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Ena

    27. novembar 2025 | 14:05

    Bravo, ohrabrujuće je kada se stvari rešavaju bez panike.

  • Sandra

    27. novembar 2025 | 13:49

    Bitno je da se na vreme pripremamo i za teže scenarije, odgovoran pristup.

  • Eur: <% exchange.eur %>
  • Usd: <% exchange.usd %>