Hrvatska ulaže 284 hiljada evra u projekat u Bosni i Hercegovini!
Šef Kabineta predsednice Vlade Hercegovačko-neretvanskog kantona Marko Arapović potpisao je u Zagrebu, u prostorijama Ministarstva privrede Republike Hrvatske, u ime Vlade HNK, ugovor o dodeli bespovratnih sredstava u iznosu od 284.127 evra za sufinansiranje projekta „Povezani za rast: Aerodrom Mostar kao katalizator preduzetništva i prosperiteta hrvatske zajednice u BiH“.
Ugovor je potpisan u okviru Programa podrške Hrvatima u Bosni i Hercegovini, koji je Ministarstvo privrede Republike Hrvatske raspisalo s ciljem podsticanja privrednog razvoja lokalnih zajednica u 2025. godini.
Vlada Hercegovačko-neretvanskog kantona prijavila se na javni poziv u skladu sa svojom strategijom razvoja, a projekat je usmeren na stvaranje povoljnijih uslova za razvoj preduzetništva i zanatstva kroz uređenje preduzetničkog prostora unutar terminala Aerodroma Mostar, prenosi Klix.ba.
Cilj projekta je pretvaranje postojeće infrastrukture u poslovni i preduzetnički centar, koji bi doprineo privrednom rastu, razvoju turizma i unapređenju mobilnosti u Hercegovini, kao i jačanju povezanosti hrvatske zajednice u Bosni i Hercegovini sa Hrvatskom i Evropskom unijom.
Iz Vlade HNK saopšteno je da će se odobrenim sredstvima podržati nastojanja Aerodroma Mostar da potencijal vazdušnog saobraćaja, turizma i međunarodne povezanosti bude stavljen u funkciju razvoja lokalnih malih i srednjih preduzeća.
(Telegraf Biznis)
Video: Otvaraju se vrata za nove privredne i obrazovne projekte sa Srbijom: Dačić iz Malija i Nigera
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Serbian lion
Toliko košta dobra štala, ulaganje za naslovnu stranu...
Podelite komentar
Top Shop
Bravo
Podelite komentar
Marijan
Ulozite u Hr a ne u prečane !
Podelite komentar