Poznato šta će predsednik Srbije tačno raditi tokom učešća na forumu u Davosu

D. K.
D. K.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 21

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić učestvovaće na godišnjem sastanku Svetskog ekonomskog foruma u Davosu, gde će prisustvovati nizu skupova i diskusija svetskih lidera, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.

Programom foruma, koji se ove godine održava pod sloganom "Duh dijaloga", predviđeno je obraćanje predsednika na sesiji Oblikovanje ekonomskog identiteta Evroazije, kao i učešće na okruglom stolu koji okuplja svetske ekonomske lidere na temu Nova evropska geopolitička strategija.

Tokom boravka u švajcarskom gradu Davosu, predsednik Vučić imaće mnogobrojne bilateralne susrete sa svetskim i evropskim zvaničnicima, kao i sa predstavnicima međunarodnih organizacija, finansijskih institucija i vodećih kompanija.

Godišnji 56. sastanak Svetskog ekonomskog foruma (WEF) počinje danas i trajaće do 23. januara u Davosu pod sloganom "Duh dijaloga" i okupiće svetske lidere iz politike, biznisa, civilnog društva i akademske zajednice, s ciljem da kroz dijalog odgovore na ključne globalne izazove i utvrde prioritete za naredni period.

(Telegraf Biznis/Tanjug)

Video: Macut: Podrška preduzetništvu i očuvanju kulturnog identiteta

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • dule

    19. januar 2026 | 14:03

    Bice to produktivan skup sigurno.Vucic je nas najbolji i najsnazniji predstavnik u svetu. Lavovski se bori svakodnevno.

  • jovo

    19. januar 2026 | 14:04

    Verujem da je ovo bitan forum za Srbiju, i da će predsednik uraditi dobre stvari za našu zemlju.

  • Sonja

    19. januar 2026 | 14:03

    Nadamo se važnim ugovorima i poslovima.

  • Eur: <% exchange.eur %>
  • Usd: <% exchange.usd %>