Šta se dešava sa naftom iz Ukrajine? Orban i direktor MOL-a otkrivaju probleme na cevovodu Družba

D. J.
D. J.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Premijer Mađarske Viktor Orban izjavio je sinoć da će Mađarska danas, u ponedeljak ujutro, pokazati dokaze prikupljene tokom vikenda u vezi sa stanjem ukrajinskog dela cevovoda "Družba".

Orban je u objavi na Fejsbuku napisao da su stigle vredne informacije.

U drugoj objavi, napravljenoj tokom obilaska rafinerije Dunav, rekao je da mađarska vlada neće dozvoliti da cene benzina porastu na 1.000 forinti, i da će prekinuti blokadu ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog.

Na video-snimku, predsednik i generalni direktor naftne i gasne kompanije MOL Žolt Hernadi pokazuje Orbanu mesto gde se cevovod Družba spaja sa rafinerijom.

"Trenutno nema sirove nafte. Isporuke kroz cevovod prekinute su 22 puta od početka rata u Ukrajini. Do sada smo uspevali da rešimo situaciju, ali to se iznenada promenilo i ne znamo razlog. Čak smo ponudili tehničku pomoć", rekao je on, prenosi MTI.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Okrugli sto „IT Industrija 2030: Znanja i veštine koje traži tržište”

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Eur: <% exchange.eur %>
  • Usd: <% exchange.usd %>