Beogradska berza beleži pad indeksa, ali Iritel iz Beograda izdvaja se kao jedini dobitnik ove sedmice

D. J.
D. J.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Na Beogradskoj berzi ove sedmice ostvaren je promet od 134.271.364 dinara, a oba indeksa su zabeležila pad, navodi se u berzanskom izveštaju.

Belex15 je pao za 1,91 odsto, a Belexline za 1,80 odsto.

Prvo i jedino mesto na listi dobitnika pripalo je Iritelu iz Beograda, čije akcije su porasle za 3,45 odsto i na kraju trgovanja vredele po 1.500 dinara.

Gubitničku listu predvodi Energoprojekt holding iz Beograda, sa padom akcija od 13 procenata i cenom od po 435 dinara.

Na drugom mestu je Impol seval iz Sevojna, čije su akcije pale za 9,59 odsto i na kraju zatvaranja vredele po 6.539 dinara.

Najviše je trgovano akcijama Energoprojekt holding iz Beograda, čime je ostvaren promet od od 21.042.480 dinara.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Stanovi u AFI Skyline Residence dostupni za kupovinu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Eur: <% exchange.eur %>
  • Usd: <% exchange.usd %>