Vlada Srbije ponovo smanjila akcize na naftne derivate!
Vlada Srbije donela je dopunu Uredbe o ograničenju visine cena derivata nafte, kojom se privremeno utvrđuju novi iznosi akciza na gorivo.
Kako je objavljeno u službenom glasniku u periodu od 10. aprila do 24. aprila 2026. godine, akciza na bezolovni benzin iznosiće 54 dinara po litru, dok je za dizel određena na 55,53 dinara.
Vlada Srbije donela je sredinom marta odluku o privremenom smanjenju iznosa akciza na derifate nafte i to za 20 odsto.
Kako su naveli iz Ministarstva finansija zbog rasta cena sirove nafte na svetskom tržištu država preuzima teret na sebe i smanjuje iznose akciza na olovni benzin, bezolovni benzin, odnosno benzin i gasna ulja ili dizel.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Stanovi u AFI Skyline Residence dostupni za kupovinu
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Lord
Lepo me nasmejase,posle cu da placem...
Podelite komentar
marko turanjanin
Verovatno su akcize bile 3x vece nego u regionu. Zato ima 3 auta po stanu, zato saob.kolaps samo puni budzet. Nista, moracemo da pojacamo kladionice, Jovanjice .. prodaje delova grada ..
Podelite komentar