Zatvoren simbol luksuza u Dubaiju! Izvor otkrio da li odluka ima veze sa martovskim napadom

B. P.
B. P.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Luksuzni hotel Burdž al Arab u Dubaiju biće zatvoren tokom velike osamnaestomesečne obnove, potvrdio je u sredu član osoblja.

To je prva obnova od otvaranja 1999. godine i to u vreme kada je turizam u regionu usporen zbog američko-izraelskog rata sa Iranom. U saopštenju vlasnika, hotelskog lanca Džumeira grup, navodi se da će se radovi izvoditi u fazama tokom otprilike 18 meseci, a vodiće ih pariski arhitekta enterijera Tristan Auer. Nije precizirano da li će objekat biti u potpunosti zatvoren tokom obnove.

Član osoblja rekao je da hotel gostima sa rezervacijama tokom radova nudi alternativni smeštaj u obližnjim hotelima, te da je period zatvaranja podložan promenama.

Burdz al Arab; foto Pixabay Burdz al Arab; foto Pixabay

Hotel u obliku jedra, jedna od najpoznatijih znamenitosti Dubaija i vodeći objekat Džumeira grupe, pretrpeo je štetu kada su krhotine nakon presretanja iranskog napada dronom pogodile njegovu fasadu početkom marta. "Dugo očekivani" radovi nisu povezani sa incidentom u martu, rekao je zaposleni.

Džumeira grup, kojoj je sedište u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, u svom saopštenju nije povezala projekat sa ratom. Međutim, vreme obnove je značajno jer je sukob naštetio putovanjima u Dubai, uz poremećaje letova koji utiču na UAE i upozorenja luksuznih kompanija na pritisak na profit zbog slabljenja potražnje.

(Telegraf Biznis/Jutarnji)

Video: Stanovi u AFI Skyline Residence dostupni za kupovinu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Eur: <% exchange.eur %>
  • Usd: <% exchange.usd %>