Od danas jeftinije sve vrste goriva u Crnoj Gori
Sve vrste goriva od danas su pojeftinile dva do osam centi, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva Crne Gore. Litar evrosupera 95 i 98 pojeftinio je po dva centa i košta 1,53 evra, odnosno 1,56 evra. Cena evrodizela je niža takođe dva centa i iznosi 1,69 evra. Cena lož-ulja je niža osam centi i iznosi 1,79 evra.
Iz Ministarstva su podsetili da bi cene evrosupera 95 i 98, bez smanjenja akcize, iznosile 1,69 evra, odnosno 1,73 evra, a evrodizela 1,87 evra.
Takođe su objasnili da je obračun cena urađen u skladu sa novom odlukom o umanjenju iznosa akciza za promet bezolovnog benzina i gasnih ulja, po kojoj je iznos akcize za bezolovni benzin 412 evra na hiljadu litara, a za gasna ulja koja se koriste kao motorno gorivo 286 evra na hiljadu litara.
Ova odluka primenjivaće se do 26. maja.
Saglasno odredbama Uredbe o načinu obračuna maksimalnih maloprodajnih cena određenih vrsta naftnih derivata, koja je stupila na snagu 24. marta, naredni obračun će se obaviti 27. aprila, a eventualne nove cene važiće od 28. aprila.
(Telegraf Biznis/RTCG)
Video: Svečano obeležen završetak radova na izgradnji sanitarne deponiјe
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.