"Uskoro ćemo imati velike vesti": Predsednik Srbije se oglasio iz Šangaja
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nalazi se u zvaničnoj poseti NR Kini odakle se obraća se javnosti. Tokom obraćanja medijima povodom završetka posete Vučić se osvrnuo i na poslednje informacije o ekonomskom rastu Srbije.
- Sa kompanijama smo razgovarali. Nadam se i verujem da ćemo uskoro imati, za jedan od dva grada na severu Srbije, Zrenjanin ili Šid, ili možda za oba ta grada velike, velike vesti. Veruje, da ćemo imati i drugih veoma dobrih vesti - istakao je.
Kako je istakao, dobra vest je da je u aprilu mesecu ekonomija Srbije rasla za 4 odsto.
- Na onih 3 ili 3.1 za prvi kvartal, nastavak sa 4 odsto su dobre vesti i na dobrom smo putu da imamo više od onoga što je bila prognora MMF -a - dodao je.
Predsednik je rekao da se Anet Kjobe, nova šefica misije MMF-a za Srbiju, složila sa njegovom prognozom da će ekonomski rast ići i preko 3 odsto ove godine.
- Znači da se borimo za preko 3.5 odsto sledeće godine, da im potvrdimo prvo mesto u Evropi - rekao je.
Vučić je istakao da je ponosan na sve što je delegacija Srbije uradila tokom posete NR Kini.
- Posetio sam 29 kompanija. To su velike stvari, a interes je bio takav da smo mogli sa još 50 kompanija da se sastanemo. Danas smo razgovarali sa čovekom koji u gradskoj Vladi Šangaja zadužen za trgovinske odnose, o tome kako da pojačamo svoju online ponudu. Nama se sve otvorilo - rekao je Vučić.
(Telegraf Biznis).
Video: "Znanjem do posla" Podrška beogradskoj romskoj populaciji za zaposlenje u GSP
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Jovan
Jedva čekamo da doputuje.
Podelite komentar
Pera
Uskoro idu .
Podelite komentar
Слађана Точиловац Шаљић
Фантастично.
Podelite komentar