Promet na Beogradskoj berzi oko 2,125 miliona dinara, indeksi u minusu

A. N.
A. N.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Na Beogradskoj berzi danas je ostvaren promet od 2.125.924 dinara, a indeksi su zabeležili pad, navodi se u berzanskom izveštaju.

Indeks Belex15 je bio u minusu od 0,27 odsto, a Belexline je pao za 0,17 odsto.

Dobitnika danas nije bilo, a listu gubitnika predvodile su akcije Aerodroma Nikola Tesla iz Beograda koje su imale pad od 0,81 odsto i na zatvaranju vredele po 2.080 dinara.

Akcije Metalca iz Gornjeg Milanovca našle su se na drugom mestu gibitnika sa vrednošću od po 2.055 dinara i padom od 0,72 odsto, a potom slede akcije osiguravajuće kompanije Dunav osiguranje iz Beograda koje su bile u minusu od 0,11 odsto i na kraju trgovanje vredele po 1.895 dinara.

Akcijama Aerodroma Nikola Tesla iz Beograda danas se najviše trgovalo uz promet od 1.044.000 dinara.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Đedović: Sve strane gube strpljenje u pregovorima o NIS-u, Srbija uradila sve što je do nje

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Eur: <% exchange.eur %>
  • Usd: <% exchange.usd %>