Radio za milijardere i otkrio po čemu se razlikuju: "Ne voze sami, ne čiste i nemaju prave prijatelje"

E. K.
E. K.    
Čitanje: oko 2 min.
  • 0

Na Reditovoj platformi AskRedit nedavno je objavljena tema koja je privukla veliku pažnju - korisnici su podelili svoja iskustva rada za multimilionere i milijardere.

Od bacanja odeće posle svakog putovanja do angažovanja privatnih kuvara za neobavezne ručkove, korisnici su otkrili šta se krije iza kulisa ekstravagantnih rezidencija, privatnih aviona i beskrajnog bogatstva.

Jedan korisnik piše da je radio za čoveka koji nikada ne nosi prtljag.

"Radio sam za nekoliko momaka koji su vredeli negde između 500 miliona i milijardu dolara. Stalno su putovali, nikada nisu ostajali na jednom mestu duže od nekoliko nedelja. Jedan od njih se čak ni ne trudi da spakuje ništa. On kupuje sve novu odeću i onda je samo baca kada ode ili, da kažem, svuda kupuje novu odeću", ispričao je korisnik.

Za bogate ljude vreme je važnije od novca, barem prema iskustvima koja su preneta na Reditu. Svaki zadatak koji zahteva trud ili vreme, kao što je parkiranje automobila ili otvaranje vrata, delegira se osoblju.

"Oni gledaju na život kroz sočivo vremena. Vreme je njihov najvredniji resurs, pre svega ostalog. I sve što im uštedi vreme ili nepotrebni trud vredi bez obzira na cenu", piše jedan komentator.

Mnogi milijarderi nisu navikli da čuju "ne"

Zaposleni u jednom luksuznom hotelu rekao je da gosti izuzetnog bogatstva očekuju da im se odmah ispune sve želje, čak i ako nisu standardno ponuđene.

"Radim u zaista otmjenom hotelu, a superbogati ljudi se ne voze sami i sigurno nikada ne moraju da parkiraju svoja kola. Ne nose svoj prtljag, ne čiste, ne kuvaju sami hranu, a ne otvaraju automatski svoja vrata da sve sitnice rade i previše se nerviraju", prepričava svoja iskustva korisnik ove društvene mreže.

Međutim, nisu sve priče o luksuzu i moći. Neki zaposleni ističu emocionalne i društvene praznine koje često prate ogromno bogatstvo.

Jedan korisnik je primetio da milijarderi, uprkos svojim impresivnim društvenim krugovima, često nemaju prave prijatelje.

"Poznajem tipa koji je upravo prešao granicu neto vrednosti od milijardu dolara. Moja žena je viši izvršni direktor u njegovoj kompaniji, tako da ga često viđam. U stvari, vežbamo zajedno nekoliko puta mesečno. Primetio sam da iako ima veliki društveni krug, čini se da nema pravih prijatelja Kada ima 'prijatelje' kod sebe na piću ili večeri oko logorske vatre, oni su uvek saradnici, čak i kada putuje negde na odmor, često saradnici", prepričava korisnik Redita.

(Telegraf.rs/Večernji)

Video: Vučić: "Moramo da budemo najbrže rastuća ekonomija u 2025. godini u Evropi"

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Eur: <% exchange.eur %>
  • Usd: <% exchange.usd %>