
Otkrila je TRIK za jeftiniji internet: Sad ga svi koriste i ne mogu da veruju da FUNKCIONIŠE
U današnjoj ekonomiji, kada cene nezaustavljivo rastu, svaki savet za uštedu je dobrodošao. Jedna snalažljiva žena upravo je zbog toga privukla pažnju na TikToku, gde je podelila strategiju kojom svake godine uspeva da smanji svoj mesečni račun za internet.
Sabrina, kreatorka sadržaja čija je stranica posvećena finansijskim savetima, u videu sa skoro 62.000 pregleda otkrila je svoj trik. „Imam tačan scenario koji koristim da bih smanjila svoj račun za internet svake godine“, objasnila je.
Scenario koji garantuje uspeh
Njen plan je jednostavan. Nakon što pozovete svog internet provajdera, Sabrina predlaže da agentu kažete kako ste primetili da vam je račun povećan i da više ne možete da ga priuštite. „Dakle, ako ga ne mogu smanjiti na cenu koja je bila prošlog meseca, moraću da otkažem. Možete li mi pomoći oko ovoga?“, savetuje Sabrina da kažete.
Prema njenom iskustvu, najbolji ishod je da će vam službenik odmah ponuditi neku od postojećih promocija kako bi smanjio račun. Ali čak i ako vas odbiju, ne treba odustati.
U najgorem slučaju, ako ne ponude rešenje, Sabrina savetuje da ponovite da si to ne možete priuštiti i da ćete morati da otkažete ako ne dobijete povoljniju cenu. „Što se mene tiče, imam 100% uspešnost u ovome“, pohvalila se.
Dodatni saveti korisnika
Njen video podstakao je i druge da u komentarima podele svoje trikove za niže račune. „Nemojte se plašiti da prekinete poziv i nazovete ponovo! Jedan mi agent nije hteo pomoći, ali drugi mi je vratio staru cenu – i to sa boljom uslugom“, napisao je jedan korisnik.

Drugi je ispričao svoje iskustvo: „Rekao sam im da prelazim kod drugog provajdera jer su jeftiniji. Nakon tri odbijanja, ponudili su mi 20 dolara popusta mesečno i dva meseca besplatno. Jedino naporno je što ih moram zvati svake godine da bih sve to ponovio!“
Jedan korisnik otišao je i korak dalje: „Ako vidite da su očajni da vas zadrže, recite da ćete otići osim ako vam ne daju kredit na računu. Jednom sam tako dobio 250 dolara kredita.“
(Telegraf Biznis/Index.hr)
Video: Velike gužve u garaži tržnog centra
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.