Doskorašnji napadač Zvezde nije uspeo da se upiše u strelce na svom debiju

• 2
Dejan Joveljić Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Lajpciga pobedili su na svom terenu Ajntraht iz Frankfurta sa 2.1 u okviru 2. kola Bundeslige u kojem je debitovao doskorašnji fudbaler Crtvene zvezde Dejan Joveljić.

Od starta meča Ajntraht je igrao ofanzivno, a šansu za vođstvo propustio je Filip Kostić kada je promašio zicer. Sa druge strane, stigla je kazna u 10 minutu kada je posle kornera Verner savladao Trapa.

U nastavku u igru  je Dejan Joveljić, koji je bio starter na ovom susretu i odigrao ceo meč, upisao je žuti karton. Nervozna igra nastavila se do samog kraja, dok je Lajpcig koristio greške protivnika i u 80. minutu uvećao rezultat preko Pulsena koji je "uhvatio" volej  i pogodio za 2:0.

Ajntraht je samo uspeo da umanji rezultat do kraja kada je u 89. minutu Pasijensija pogodio za konačnih 2:1.

U drugom meču, fudbaleri Volfsburga savladali su Hertu u Berlinu sa 3:0. Prvo je Veghorst pogodio iz penala za 1:0

U nastavku  Marko Grujić je mogao da izjednači sredinom poluvremena, ali je njegov udarac završio na gol-liniji.  Tim iz Berlina pokušavao je da dođe do izjednačenja, ali su uzmesto toga primili još dva gola i to preko Brekala i Rusilona.