≫

Zabicerov gol za pobedu nad Zenitom je nešto najlepše što se desilo ove sezone u Ligi šampiona!

U drugoj utakmici odigranoj od 19 sati Ajaks je poražen na svom terenu od Čelsija 0:1

• 5
Marsel sabicer

Fudbaleri Lajpciga odneli su pobedu od 2:1 protiv Zenita u meču 3. kola Lige šampiona, u pitanju je grupa G, gde su još Lion i Benfika, a nemački tim je sada lider.

Nemci su do pobede stigli nakon preokreta pošto je ruski sastav vodio na poluvremenu efektnim pogotkom Jaroslava Rakitskog. Bio je to snažan i precizan udarac sa dvadesetak metara, Ukrajinac je savršeno "legao" na šut, i pogodio donji levi ugao golmana domaćeg tima.

Pred igračima Red Bula bio je težak zadatak u nastavku, a oni su ga obavili "za desetku".

Germany Soccer Champions League

Rakitski je burno slavio gol za vođstvo Zenita u Lajpcigu Foto: Tanjug/AP

Ključni su bili 49. i 59. minut, i dve sjajne akcije koje su rezultovale pogocima Austrijanaca Konrada Lajmera i Marsela Sabicera.

Najpre je Lajmer sa nekoliko metara, pošto je dobio perfektan pas, pogodio dalji ugao, a ondaje na scenu stupio Sbaicer...

Njegov gol je nešto najbolje što ćete videti u ovom kolu Lige šampiona, sigurno nešto najbolje u dosadašnjem delu sezone: sačekao je ubačenu loptu Austrijanac skoro na rubu kaznenog prostora, namestio se na udarac i majstorski pogodio suprotni ćošak gola ruskog tima.

Ovo se zove savršen udarac!

U drugoj utakmici koja je odigrana od 19 sati Čelsi je iznenadio Ajaks u Amsterdamu, rezultat je bio 1:0 u korist gostiju u režiji Mičija Bačuaija koji je pogodio pred kraj utakmice. Lepo je ispratio napadač gostiju centaršut sa leve strane, bio u pravo vreme na pravom mestu i "zakucao" loptu u mrežu "Kopljanika".

Asistent je bio Pulišić koji je na neobičan način slavio sa strelcem gola - zgrabio ga je za međunožje.