
Dospeli prvi mladi pasulj skuplji od teletine! Kupci napali prodavačicu, pogledajte kako im je odbrusila
Cena mladog pasulja u Splitu izazvala je velike reakcije među građanima, a sve zbog objave na Virtualnom pazaru. Jedna prodavačica iz Trogira oglasila je da nudi mladi pasulj po ceni od 12 evra po kilogramu, što je izazvalo lavinu komentara i podeljena mišljenja.
- Mladi pasulj, počelo branje. 12 evra kilogram, berem po narudžbini. Trogir - Kaštela - Split - kratko je pisala uz slike na internetu.
I dok su neki Splićani bili izuzetno kritikovali ovu cenu, drugi su stali u odbranu prodavačice. Mnogi su smatrali da je cena previše visoka, pogotovo kada se uporedi s cenama drugih namirnica.
- Ja ga sadila i prodavala dok je na pazaru bio osam evra za četiri… Ja luk prodavala reštu 15 evra, koliko može trajati... a ovo jedan obrok jedan kilogram pa 12 evra… lud narod ko to kupi - komentarisali su nezadovoljni korisnici.
Neki su čak pitali kako je moguće da cena mladog pasulja bude skuplja od mesa.
- Samо zato što se može, ne znači da se treba - jedan je od komentara.
- 90 kuna… pa dokle? Meso toliko ne košta, a stočare je biće zaobišla inflacija. Pa kako vas nije sramota više?! Evo gledam na jugu Francuske, marokanski mladi pasulj 2,80 evra kilogram - napisao je drugi komentator.
Međutim, nisu svi bili kritični. Neki su stali u njenu odbranu, ukazujući na to da je cena opravdana i da pasulj, uz dodatak krompira, može biti ukusan i zdrav obrok.
- Da je skupo, je. Međutim, od kila pasulja s par krompira imaš baš lep i zdrav ručak (ako nije pretretiran), bolji od teletine, janjetine i ko zna čega. Ljudi su ga zasadili, obradili i beru svoj plod! Čim dođem sledeće nedelje u Split, naručujem - napisao je jedan od korisnika.
- Spoljni pasulj sigurno nije. Ko ima plastenik, mogao ga je uzgajati. Cena kome odgovara, kupiće, a kome je skupa, neka čeka bolje dane - dodao je drugi.
Prodavačica je, odgovarajući na komentare, objasnila zašto je cena toliko visoka. Uz objavu fotografije iz svog plastenika, izložila je troškove koji stoje iza proizvodnje.
- Poštovani, nije me sram na ovu površinu, svaku noć ide od 200 do 500 litara lož ulja, pa izračunajte troškove… - rekla je prodavačica.
Nakon ovih objašnjenja, mnogi su promenili mišljenje, shvatajući da je cena rezultat niza faktora koji uključuju rad, energiju i ulaganje u proizvodnju.
(Telegraf Biznis/SlobodnaDalmacija)
Video: Šarlota Samelin ambasadorka Švedske u Srbiji: "Želimo da do 2045. godine imamo nultu emisiju gasova"
Telegraf Biznis zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.