Zabrinjavajuće visok procenat mladih oseća se očajno, zbog nepronalaženja sigurnog posla

Pre ove pandemije, bilo je oko 7 miliona siromašnih među mladima uzrasta od 18 do 35 godina, a sada je situacija mnogo gora

Foto: Pixabay

Pandemija korona virusa učinila je da se čak 72% mladih ljudi, širom sveta, oseća manje ili više depresivno, jer ima potrebu da nađe sigurniji posao, a ne uspeva.

Ovo je rezultat jednog istraživanja, sprovedenog na 11.700 mladih, iz različitih oblasti rada. Takođe, podaci pokazuju da je sama situacija vezana za kovid-19 ostavila posledice po mentalno zdravlje, a najviše su svakako pogođene siromašnije nacije.

Pre ove pandemije, bilo je oko 7 miliona siromašnih među mladima uzrasta od 18 do 35 godina, a sada je situacija mnogo gora. Prihodi su smanjeni, a radna mesta ugrožena, što je već bio problem i pre same krize: sve više milenijalaca radio je part-time poslove ili honorarno - godinama.

Istraživači kažu da na gubitak posla prvenstveno utiču karakteristike posla, a ne konvencionalne ili individualne karakteristike, kao što su prihodi, pol i etnička pripadnost. Zanimljivo je i da su se posebno obrazovane žene osetile depresivno u proteklom periodu.

Video: Deset atipičnih zanimanja za žene: Od kamiondžijke do detektivke

(Telegraf Biznis)