Život posle pandemije: Zašto se ovi stručnjaci ne klade u opstanak avio-kompanija?
- Na "brodu iz vazduha" mogu biti barovi i teretane, kao i internet veza, tako da možete sa neba proveriti cenu bitkoina -kaže vlasnika kompanije The Sun Exchange, Abraham Kembridž
Aktuelna pandemija kovida-19 dugoročno je ugrozila mnoge sektore, pa i vazdušni saobraćaj. Avio-kompanije se skoro godinu dana "bore" sa manjkom putnika i letova, uz strogo poštovanje mera.
Sve to oblikuje svet u kojem živimo, tačnije, utiče na budućnost: navike ljudi, njihov odnos prema putovanjima. Stručnjak Maks Kajzer, inače redovni gost medija RT, i Abraham Kembridž, direktor kompanije "The Sun Exchange", kažu da su decentralizovane, P2P pametne mreže naša budućnost.
- Budućnost vazduhoplovstva ne uključuje nužno postojeće letelice - navodi Kembridž. Veruje da one mogu biti u obliku malog svemirskog broda ili balona, gde se istovremeno može uzgajati hrana u vazduhu. Dodaje da ljudi mogu živeti u njemu.
- Ne vidim razlog zašto bismo se za nekoliko sati, u nelagodnosti i buci, prebacivali s jednog kontinenta na drugi, kad vam treba nekoliko dana da stignete iz jedne zemlje u drugu, u tišini, i sa neverovatnim pogledom - ističe.
Na "brodu iz vazduha" mogu biti barovi i teretane, kao i internet veza, tako da možete sa neba proveriti cenu bitkoina. Kembridž kaže da je to "stvarna budućnost koju želimo da vidimo", a ne "jurnjava za povratkom u uska okruženja".
Mnoge avio-kompanije su u velikom problemu trenutno, a neke ne vide "svetlo na kraju tunela", budući da su se rashodi gomilali u proteklom periodu, a prihoda je bilo vrlo malo.
(Telegraf Biznis)