Dropšiperi zarađuju milione prodajom na Fejsbuku, Tik Toku i Instagramu, ali kupci - budite oprezni
Petina prodavnica ili prodaje lažne proizvode ili ih ne dostavlja kupcima
Dropšiperi su ultimativni posrednici između prodavaca na veliko i kupaca. Popularni model onlajn kupovine stoji iza ogromnog broja oglasa koji su preplavili Fejsbuk, Instagram, Tik Tok i Jutjub, posebno od početka pandemije.
Ovaj model poslovanja oslanja se na targetirane oglase dizajnirane tako da navedu kupce da obave kupovinu čak i onih stvari koje im nisu neophodne, najčešće sa internet prodavnice na platformi Shopify, napravljene samo za jedan proizvod.
Dopšiperi nemaju lager i ne naručuju ništa dok od njih to ne naruči kupac i sa robom retko kad imaju bilo kakav kontakt. Proizvodi se šalju direktno iz veleprodaje u Kini do kupca bilo gde na planeti, a vreme dostave ide i do 90 dana, piše CNBC.
Iako preko dropšipera kupci mogu da dođu do zanimljivih i jeftinih stvari, oni mogu da budu u potencijalni problem za kupce. Ugledne kompanije su pronašle svoje mesto na Shopify-u, ali je on takođe otvorio svoja vrata i prevarantima
Dok mnogi ovaj posao shvataju ozbiljno, ima i onih koji su spremni da kupe lažne ocene i lažne pozitivne kritike i recenzije kako bi poboljšali sliku o sebi kao prodavcu i brzo zaradili novac.
Jedno istraživanje je pokazalo da petina prodavaca na platformi Shopify, zaslužuje oznaku "pažnja" ili "upozorenje", jer ili prodaje lažne proizvode ili ih ne dostavlja kupcima.
Prevaranti sa Shopify-a često prodaju lažne proizvode ili uzimaju popularne proizvode sa Amazona i drugih e-trgovaca, a zatim promovišu te proizvode potrošačima, koristeći pogodnosti kao što su popusti ili besplatna poštarina.
Prodavci usvajaju različite metode za prevaru kupaca: od slanja potpuno nekih drugih proizvoda od onih koji su poručeni, do toga da slanja ni nema, a ako potrošač dobije neželjeni artikal - njegova je odgovornost da plati povratnu isporuku izvan SAD, koja je često skuplja od same stavke.
(Telegraf Biznis)